مجله علمی فرهنگی خانواده صل سوم
Z A R T A J

اخبار و اطلاعیه ها

تولید مرغ در خوزستان جوابگوی نیاز استان نیست

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: میزان جوجه ریزی در اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۳ درصد افزایش داشته با این وجود میزان تولید مرغ در استان جوابگوی نیاز خوزستان نیست.
محمد نژاد زاده روز دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای شرکت شهرک‌های صنعتی استان در اهواز بیان کرد: در فروردین امسال بیش از پنج میلیون قطعه جوجه ریزی معادل ۳۹ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال انجام شد و در اردیبهشت امسال نیز چهار میلیون و ۴۴ هزار قطعه جوجه ریزی انجام شد که با وجود افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال،این میزان تولید جوابگوی نیاز مرغ خوزستان نیست.

عربستان سعودی واردات از 11 کمپانی فراروری برزیلی را متوقف کرد

اتحادیۀ پروتئین دامی برزیل از این تصمیم بسیار شگفت زده شد و وزرای مربوطه در سدد هستند تا در این رابطه از سازمان تجارت جهانی استمداد جویند.
در 6 می سال جاری، عربستان سعودی واردات محصولات مرغداری فراوری شده از 11 شرکت برزیلی که 7 کمپانی آن مربوط به کارخانجات مطرح JBS Group بودند، را لغو کرد. این تصمیم در 23 ماه می اجرا می گردد. عربستان سعودی در واقع دومین مقصد صادراتی مهم و بزرگ برای محصولات مرغداری برزیل محسوب می شد.

آخرین وضعیت بازار گوشت و مرغ در مازندران/آرامش با افزایش عرضه بر می‌گردد

نوسانات عجیب و غریب قیمتی، کمبود عرضه و پای لنگ نظارت‌ها و عدم شیوه منسجم و منظم تنظیم بازار موجب شده است تا خیلی از بازارها، از جمله گوشت و مرغ طی همین چند ماه از آغاز سال جدید، دستخوش بسیاری از تنش‌ها شود که هم کسبه و هم مردم را به دردسر بیندازد.
این روزها، بازار خیلی از کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، تنظیم نیست و موتور عرضه در خیلی از واحدهای صنفی، سه کار می‌کند!

فعلا برای افزایش توزیع مرغ منجمد، محدودیت‌هایی وجود دارد

مدیرعامل شرکت امور پشتیبانی دام خوزستان گفت: اگر چه مرغ منجمد به کشور وارد می‌شود اما فعلا برای افزایش میزان توزیع مرغ منجمد در بازار محدودیت‌هایی وجود دارد.
حمید بدوی ، در خصوص وضعیت موجودی مرغ منجمد در بازار، اظهار کرد: با توجه به کمبود مرغ در بازار، هر چه توزیع در بازار بیشتر شود قطعا رضایت مردم بالاتر خواهد رفت.
وی درباره میزان استقبال مردم از مرغ منجمد، افزود: با توجه به اختلاف قیمتی که مرغ منجمد  با قیمت بازار دارد، درخواست برای خرید این کالا همیشه وجود دارد.

واکاوی بحران نهاده‌های دامی

کمبود برخی از کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم سبب تشکیل صف‌های متعدد شده صف‌بندی آن هم در روزگاری که ویروس کرونا چهارنعل می‌تازد، درد دیگری است اما مشکل کجاست؟
صف؛ واژه‌ای که این روزها بیشتر به گوش می‌رسد صف روغن، صف مرغ، صف گوشت! کمبود برخی از کاالاهای اساسی و مورد نیاز مردم سبب شده که گاه دولت برای حل مشکل و تامین بازار به صف روی بیاورد.
این روزها دوباره مرغ در بازار شیراز کم شده است و بازگشت مردم پس از مراجعه به بسیاری از مکان‌های عرضه مرغ با دست خالی است. به نظر می‌رسد که عرضه مرغ با نرخ مصوب پس از چند روز با شکست مواجه شده و باید دوباره منتظر روزهای گرانی مرغ باشیم.

تأخیر در تخصیص ارز و ترخیص کالا معضل تأمین نهاده‌های دامی

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه حذف واسطه‌ها و تأمین نهاده و نظارت دقیق‌تر در توزیع از اهداف اصلی راه‌اندازی سامانه بازار گاه است؛ گفت: در حال حاضر در کشور مشکلی از نظر تأمین نهاده دامی وجود ندارد.
مصطفی شاه‌حسینی از تأخیر در تخصیص ارز و ترخیص کالا به عنوان معضل تأمین نهاده‌های دامی نام برد و با اشاره به تلاش‌ها برای رفع مشکلات این بخش اظهار کرد: فعالیت سامانه بازار گاه توزیع نهاده‌های کشاورزی از ابتدای سال 99 به‌طور رسمی آغاز شده است.

بررسی وضعیت بازار ذرت دامی در کشور و مشکلات در حوزه تولید و واردات این نهاده مهم دامی

ذرت دامی، در سال ۹۹ با وارداتی حدود ۸۶ درصدی در بین سایر نهاده های دامی بیشترین حجم واردات را داشته است.

نژاد آرین، مرغ اجداد مورد نیاز کشور را تامین می‌کند

معاون پژوهش مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور گفت: ریل‌گذاری تحقیقاتی و توسعه‌ای نشان می‌دهد، نژاد آرین توان تامین «مرغ اجداد» مورد نیاز کشور را دارد.

نهاده‌ها‌ همچنان با تاخیر به دست مرغداران می‌رسد

رئیس جهادکشاورزی استان زنجان با بیان اینکه همچنان نهاده‌ها با تاخیر به دست مرغداران می‌رسد گفت: مشکل سامانه بازارگاه در این زمینه برطرف نشده است.
جواد تاراسی اظهار کرد: در حال حاضر به لحاظ جوجه‌ریزی در استان زنجان مشکلی وجود ندارد و امیدواریم در آینده نیز مشکل خاصی نداشته باشیم.
وی در مورد قیمت جوجه یکروزه نیز گفت: متاسفانه قیمت‌ جوجه در بازار کاهش نیافته و همچنان افزایش قیمت را در بازار شاهد هستیم.

عاقبت بازار مرغ در ماه‌های آینده چه می‌شود؟

رئیس اتحادیه مرغداران خوزستان گفت: جوجه و نهاده‌های دامی از عمده‌ترین فاکتورهای موثر در قیمت مرغ هستند که ‌گران شدن این دو عامل علاوه بر قیمت دارو، هزینه‌های واکسن، کارگر و حمل و نقل، در نهایت باعث بالا رفتن قیمت تمام‌شده مرغ زنده می‌شود.
شهریار شایسته  با اشاره به افزایش قیمت جوجه یک روزه، اظهار کرد: با افزایش قیمت جوجه یک روزه و کاهش جوجه‌ریزی، در ماه‌های آینده با کاهش تولید و در نتیجه افزایش قیمت مرغ زنده مواجه خواهیم شد.

صفحه‌ها

ZARTAJ COMMERCIAL GROUP

zartajj.com

O F F I C I A L W E B S I T E