مجله علمی فرهنگی خانواده صل سوم
Z A R T A J

شناسایی اخلالگران بازار نهاده‌ها

 

کاظم خاوازی پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح یک طرح کشاورزی در شهرری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مباحث دنبال شده به عنوان سیاست‌های اصلی در جهاد کشاورزی موضوع خام فروشی و پیگیری و جلوگیری از این موضوع است که با ایجاد زنجیره‌های ارزش و واحدهای دولتی برای دادن تسهیلات محقق خواهد داشت.

وی با اشاره به رونق طرح کشاورزی قراردادی گفت: در کشاورزی قراردادی سود کشاورزان افزایش می‌یابد و اتفاق بسیار خوبی برای کشاورزی است و سبب توسعه و پایداری در کشور می‌شود و کشاورزی‌های قراردادی برای کشاورز و صنایع تبدیلی یک موفقیت محسوب می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه یکی از آرزوهای بخش کشاورزی حضور زنجیره تولید در کنار بخش کشاورزی است افزود: اگر این مورد به صورت زنجیره تولید اتفاق بیافتد و تشکلی از کشاورزان تشکیل شود و آنها تقاضای این کار را داشته باشند به مراتب مطلوب‌تر است و ما حمایت بیشتری از آنها به عمل خواهیم آورد و تاکنون ۱۵۰ کشاورز در این زمینه فعال شده‌اند و با تسهیلاتی که در اختیار آنها قرار می‌دهیم کمک زیادی به کشاورزان و باغداران خواهد شد.

خاوازی بیان داشت: شاید ما صدها نوع از این کارخانه‌ها در محل‌های تولید نیاز داریم و کل مجموعه دولت و جهاد کشاورزی برای ارائه تسهیلات کم بهره آمادگی دارد تا این واحدها راه اندازی شوند به شرطی که جانمایی و هماهنگی ان با وزارت کشاورزی باشد و جایی باشد که بیشینه تولید وجود دارد.

وی در خصوص وضعیت نهاده‌های زراعی عنوان داشت: یکی از موضوعات در این خصوص کودهای شیمیایی فسفره و پتاسه است که بارگیری‌ها صورت گرفته و بیش از ۸۰ هزار تن کود فسفره در حال حاضر در حال توزیع است که به زودی به دست کشاورزان می‌رسد و توزیع ۴۰ هزار تن کود پتاسه نیز از بنادر آغاز شده و در خصوص نهاده ذرت هم هیچ مشکلی نداریم و در زمینه کنجاله نیز هم اکنون ۱۵۰ هزار تن در حال توزیع است و تعداد زیادی کشتی‌هایی که بار نهاده دارند به زودی می رسند و مشکل نهاده‌ها حل می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: فقط در خصوص کنجاله سویا وقفه داشتیم که بانک مرکزی و وزارت صمت کمک کردند و روزانه پیگیر واردات نهاده‌ها هستیم و امیدواریم بازار نهاده‌های دامی در کنجاله سویا حل شود.

وی در ارتباط با نظارت بر توزیع نهاده‌ها گفت: در این زمینه از قوه قضائیه تقاضا کردیم که نهایت همکاری را با ما داشته باشند و در این راستا به زودی خبرهایی می‌شنویم که بسیاری از کسانی که در این مسیر اخلال ایجاد کرده‌اند شناسایی و دستگیر خواهند شد و بازار به شدت در حال رصد است.


ZARTAJ COMMERCIAL GROUP

zartajj.com

O F F I C I A L W E B S I T E